Marcin Kozłowski

Informacje

Będąc na czwartym roku studiów zaczął mi kiełkować pomysł założenia bloga o prawie medycznym. Minął czwarty rok, zbliżał się koniec piątego, a ja ciągle miałem pomysł. Jedna z koleżanek powiedziała, że za długo o tym myślę i powinienem już go założyć.

Prawo medyczne jest jedną z niewielu dziedzin prawa, która mnie interesuje, dlatego postanowiłem pisać o niej na blogu. Jest mnóstwo ciekawych zagadnień związanych z prawem medycznym, o których dyskutuje się „u cioci na imieninach”, nie będąc tego świadomym! Zgoda na operację, przekazanie dokumentacji medycznej do innego szpitala, udzielenie informacji osobom bliskim, ilość etatów lekarzy w szpitalach, ujawnianie informacji o znanych osobach mediom i wiele innych.

Jest to dziedzina prawa, która jest szczególnie blisko ludziom, dlatego wywołuje tyle emocji. Praca prawnika niewątpliwie związana jest z emocjami, dlatego może być tak ciekawa.

Chciałbym uświadomić Was – czytelników (pacjentów oraz pracowników medycznych) o prawach i obowiązkach, pokazać jak funkcjonować w systemie ochrony zdrowia. Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości. Jeżeli nie, to zapraszam do kontaktu – wystarczy wysłać maila, a ja na pewno odpowiem.

P.S. Jeśli masz problem niezwiązany z prawem medycznym, również zachęcam do kontaktu – nie samym medycznym człowiek żyje!

Jestem radcą prawnym. Mieszkam i pracuję w Łodzi. Doradzam w zakresie prawa medycznego, danych osobowych i spółek handlowych. Więcej o mnie tutaj.

Najnowsze Wpisy:

Kategorie:

Archiwa:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.